اجاق گاز شیشه ای بهتر است یا استیل
در دنیای مدرن امروز، با توجه به طراحی‌های خاص آشپزخانه و گاها کمبود فضای آن، افراد ترجیح می‌دهند که از اجاق‌گازهای رومیزی استفاده کنند که زیباتر هستند و تنوع بالایی دارند به همین دلیل بسیار پرطرفدار هستند. اصولا اجاق گازهای رومیزی از استیل، شیشه یا ترکیبی از هر دو ساخته می‌شوند. این تنوع باعث شده افراد بسیاری از ما سوال کنند که اجاق گاز شیشه‌ای بهتر است یا استیل ؟ به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مطلب را بنویسیم و به سوال اکثر کاربران عزیز پاسخ دهیم تا بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند. اجاق گاز شیشه‌ ای یا استیل ؟
ویژگی‌های اجاق گاز رومیزی شیشه‌ای
اجاق گازهای شیشه‌ای بسیار زیبا و لوکس هستند و می‌توانند ظاهر آشپزخانه شما را به کلی عوض کنند. تصور عموم که این اجاق گازها بر اثر وزن زیاد یا حرارت بالا می‌شکند کاملا اشتباه است.
مقاومت اجاق گاز شیشه ای
باید بگوییم اجاق گازهای شیشه‌ای از شیشه سکوریت ضد ضربه و مقاوم به حرارت ساخته شده‌اند. پس اگر به اجاق گاز شیشه‌ای علاقه دارید خیالتان راحت باشد؛ تنها کافی است از یک برند معتبر خریداری کنید . به علاوه باید اجاق گاز شیشه‌ای بدون ضمانت و خدمات پس از فروش را از انتخاب‌های خود حذف کنید. در اینصورت مطمئن باشید حتی با روشن بودن تمام شعله‌ها و پخت غذای زیاد هم اجاق گاز شما آسیب نخواهد دید.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که برخی اجاق گازهای شیشه‌ای از قسمت لبه‌ها آسیب پذیرند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از مدل‌هایی گاز خود را انتخاب کنید که لبه‌هایی تراش خورده داشته باشد تا این مشکل تا حد زیادی رفع شود.
تمیز کردن گاز رومیزی شیشه‌ای
اجاق گاز شیشه‌ای زود لک گرفته و کثیف می‌شود. با این‌ حال پاک کردن آن بسیار راحت است. تنها کافی است از یک دستمال مرطوب استفاده کنید تا اجاق گاز شما مانند روز اول بدرخشد. ولی شاید لازم باشد روزی یکبار یا حتی چندین بار اجاق گاز شیشه‌ای خود را تمیز کنید.

ویژگی‌های اجاق گاز رومیزی استیل
استفاده از اجاق گاز رومیزی استیل در بین خانواده‌های ایرانی بیشتر رواج دارد. عمر و ماندگاری گاز رومیزی استیل بسیار بالا است. به همین دلیل به خانواده‌های پرجمعیت یا کسانی که نمی‌خواهند به این زودی‌ها اجاق گاز خود را عوض کنند گاز استیل را توصیه می‌کنیم.
مقاومت و دوام اجاق گاز استیل
اصولا اجاق گازهای استیل از استیل مرغوب و ضد خوردگی و زنگ ساخته می‌شوند. البته ممکن است با خرید از یک برند نامعتبر شاهد کیفیت پایین گاز استیل باشید.

تمیز کردن گاز رومیزی استیل
گاز رومیزی استیل به راحتی کثیف نمی‌شود. به همین دلیل نیاز به تمیز کردن روزانه آن وجود ندارد. ولی در صورت کثیف شدن تمیز کردن آن سخت و زمان‌بر خواهد بود. لکه‌های دست، غذا و چربی، گرد و غبار خیلی دیر روی گاز ظاهر شده و خیلی سخت نیز از روی اجاق پاک می‌شوند.
ه نیاز و سلیقه خود توجه کنید.
ولی به طور کلی باید بگوییم اجاق گازهای شیشه‌ای بسیار زیبا هستند و به راحتی پاک می‌شوند. البته نسبت به گازهای استیل گرانتر نیز هستند. پس اگر زیبایی دکوراسیون خانه برای شما اهمیت بیشتری دارد؛ زمان کافی برای تمیز کردن روزانه گاز دارید این اجاق برای شما مناسب است.
جذابیت
هنگامی که در مقایسه گاز رومیزی شیشه ای و استیل به جذابیت محصول می‌رسیم، باید گفت که اجاق گازهای شیشه ای در سال‌های اخیر طرفداران بیشتری پیدا کرده‌اند اما گازهای استیل نیز از رقابت باز نماندند و با طرح‌های شکیل وارد بازار شدند. گازهای رومیزی استیل با بدنه براق و یکدست هم با دکوراسیون مدرن و هم با دکوراسیون سنتی و کلاسیک هماهنگ می‌شود و درخشندگی آن در همان نگاه اول، خریدار را جذب می‌کند.
گازهای رومیزی شیشه ای با ظاهر بسیار لوکس و مدرن، زیبایی خاصی به آشپزخانه می‌بخشند. این گازها اغلب به رنگی مشکی و با صفحه‌ای مات طراحی شده‌اند. افرادی که دکوراسیون منزل و همچنین آشپزخانه را به شیوه مدرن طراحی می‌کنند، نمی‌توانند از جذابیت این گاز چشم بپوشند و قطعا انتخاب آن‌ها گاز رومیزی شیشه ای است. بنابراین با توجه به دکوراسیون خود می‌توانید به راحتی به مقایسه گاز رومیزی شیشه ای و استیل بپردازید.

اما اگر برای شما دوام و عمر اجاق گاز مهم است، خانواده‌ای پر جمعیت دارید و یا نمی‌خواهید برای گاز رومیزی زیاد هزینه کنید بهترین انتخاب برای شما اجاق گاز استیل است. البته باید سختی‌های تمیز کردن استیل را به جان بخرید. ولی چون اجاق گاز استیل دیر کثیف می‌شود می‌توان با این موضوع کنار آمد.