آیا میدانستید

انتخاب هود

هود مخفی

هودهای آشپزخانه در گذشته تنها در یک یا دو مدل به بازار عرضه می‌شدند ولی روز به روز و با پیدایش طرح‌های مدرن‌تر برای آشپزخانه‌ها و به دنبال آن عوض شدن سلیقه مردم، طراحی هودها هم دستخوش تغییراتی شد و در نتیجه نوع هودها بر اساس شکل ظاهری و نوع استفاده تغییر کرد.
همه‌ی هودهای آشپزخانه کارایی یکسانی دارند اما همانطور که گفتیم، با ایجاد تغییر در دکوراسیون آشپزخانه‌ها و تغییر محل نصب و قرارگیری وسایل آشپزخانه، شکل هودها تغییر کرد. محل نصب هودهای توکار دقیقا باید بالای اجاق قرار بگیرد قرار دارد، هود هم در آنجا نصب شود
در اینجا لازم است به این نکته اشاره کنم که اگر اجاق آشپزخانه شما از نوع رومیزی (صفحه‌ای) بوده و روی جزیره نصب شده است انتخاب این نوع هود مناسب نمی‌باشد و باید از هود جزیره‌ای استفاده کنید.

هود توکار نام دیگر هود مخفی است که در بازار به این نام هم شناخته می‌شود. در واقع این نوع هود طرح جدیدی از هود محسوب می‌شود و از این جهت که هود مخفی در کابینت پنهان می‌شود، افراد زیادی خواهان استفاده از این نوع هود در آشپزخانه میباشند

هود تو کار از نظر کارایی مشابه دیگر هودها عمل می‌کند و تنها تفاوت آن توکار بودن و دیده نشدن این هود است. هودهای مخفی مانند دیگر هودهای آشپزخانه یا تماما از استیل ساخته می‌شوند یا از استیل و شیشه به صورت ترکیبی در ساخت و طراحی آن استفاده می‌شود. معمولا جنس صفحه‌ای که سنسورهای هود، کلیدهای کنترل و چراغ‌های هود روی آن قرار دارد از شیشه‌های مقاوم است.
مزایای هود مخفی
ایجاد زیبایی: هود مخفی چون داخل کابینت قرار می‌گیرد و از چشم‌ها پنهان می‌شود، تا حدی به زیبایی آشپزخانه به خصوص آشپزخانه‌های کوچک کمک می‌کند و باعث می‌شود تا کابینت‌ها پیوسته به هم متصل باشند و یکدست دیده شوند.
ایجاد نظم: استفاده از هودهای توکار در آشپزخانه‌های کوچک اهمیت بیشتری دارد، چرا که از شلوغ دیده شدن آشپزخانه جلوگیری می‌کند. اما وقتی هود از دید مخفی شد، آشپزخانه کوچک ظاهری مرتب‌تر و دلبازتر پیدا خواهد کرد.
قیمت ارزان‌تر: هودهای مخفی به دلیل اینکه به صورت توکار ساخته می‌شوند قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر مدل‌های هود دارند.
معایب هود مخفی
از معایب هود تو کار می‌توان به دو مورد اشاره کرد:
سفارشی بودن کابینت هود مخفی: یکی از ایراداتی است که می‌توان از این هود گرفت ساخت سفارشی کابینت است و ابعاد کابینت باید با اندازه‌های هود همخوانی داشته باشد. دیگر اینکه کابینتی که محل نصب هود می‌باشد، دسترسی به هود را با مشکل همراه می‌کند، بنابراین اگر هود خراب شد یا قصد تعویض فیلتر هود را داشتید، برای این کار به یک فرد حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.
مشکل بعدی این هودها زمانی اتفاق می‌افتد که دریچه خروجی هود روی سقف قرار گرفته باشد. اگر این نوع هود انتخاب شود باید کابینت‌ها تا سقف آشپزخانه ساخته شوند زیرا اگر این کار انجام نشود، به راحتی می‌توان لوله‌ای که از هود خارج می شود را دید.
طریقه نصب هود مخفی
هنگام نصب هر نوع هود آشپزخانه باید به چندین مورد توجه داشته باشید. اولین مورد، فاصله هود تا اجاق است که یکی از عوامل مهم در عملکرد هود می‌باشد. با رعایت فاصله استاندارد علاوه‌بر اینکه می‌توانید از بیشترین پتانسیل هود استفاده کنید بلکه هود هم عمل مکش هوا را به خوبی انجام می‌دهد. این فاصله معمولا بین ۶۵ سانتی‌متر تا ۸۰ سانتی‌متر است.
اندازه‌گیری دقیق ابعاد هود و ابعاد کابینت‌ها یکی دیگر از مواردی است که در صورت رعایت کردن آن، هود در جای مناسب خودش قرار می‌گیرد و در نتیجه فضای کمتری اشغال می‌کند.
به شما توصیه می‌کنیم که نگران نصب هود نباشید. اگر شما هود مورد نظرتان را از فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های معتبر سفارش داده‌اید و یا اینکه از قبل محصول را خریداری کرده‌اید، افراد متخصصی هستند که از طرف آن شرکت، کارهای نصب و راه‌انداری هود را برای شما انجام می‌دهند.
توجه کنید:
هرگز خودتان برای نصب هود اقدام نکنید و حتما از نمایندگی برندی که خریداری کرده‌اید بخواهید تا فرد متخصصی را برای نصب هود بفرستد. در غیر این صورت محصول شما از گارانتی خارج شده و ممکن است در صورت خراب شدن محصول، از دریافت خدمات رایگان محروم بمانید